Wersje językowe
Gotowanie dla najmłodszych – sprawdź, jak zaangażować dziecko w realizację domowych obowiązków
Gotowanie dla dzieci – zakazane czy konieczne? Sprawdź, jak zaangażować pociechę w realizację domowych obowiązków!

Wychowanie dziecka wiążę się z nieustannym podążaniem za jego potrzebami – zwłaszcza jeśli chcesz, by było samodzielnym i pewnym siebie dorosłym. Warto pamiętać, że to właśnie „dziecko jest pierwszym budowniczym człowieka. Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był”. Zamieniając codzienne obowiązki w fascynującą zabawę, sprawisz, że staną się źródłem odkrywania świata! Gotowanie dla dzieci, wprowadzane w myśl zasady Montessori dodatkowo pozwoli twojemu dziecku opanować dodatkowe umiejętności.

czytaj całość »
Wychowanie w myśl pedagogiki Marii Montessori – co musisz wiedzieć?
Wychowanie w myśl pedagogiki Marii Montessori – co musisz wiedzieć?

Wychowanie dziecka, bez narzucania mu tego, co w konkretnym momencie ma robić, wielu wciąż nie mieści się w głowach. Tymczasem „każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju”. Jak zaplanować wychowanie? Warto zainteresować się podejściem proponowanym przez Marię Montessori. Postaw na pedagogikę, której twórczyni za cel postawiła sobie wysłuchanie tego, co do powiedzenia ma dziecko.

czytaj całość »
Poznaj najważniejsze zasady pedagogiki Marii Montessori
Poznaj najważniejsze zasady pedagogiki Marii Montessori

W poszukiwaniu najlepszego sposobu na wspieranie rozwoju swojego dziecka, zaczerpnij inspiracji u właściwego źródła i „nigdy nie pomagaj dziecku w zadaniu, co do którego czuje ono, że sobie z nim poradzi”. Poznaj partnerską pedagogikę Marii Montessori, której zasady zakładają umożliwienie dziecku osiągnięcie optimum własnych możliwości.

czytaj całość »
Pokój Montessori – wnętrze, które wspiera rozwój. Sprawdź, jakie meble kupić
Pokój Montessori – wnętrze, które wspiera rozwój. Sprawdź, jakie meble kupić

Przestrzeń dedykowana dziecku, zaaranżowana w myśl metody Marii Montessori wymaga przemyślanych rozwiązań. Obawiasz się, że wybór akcesoriów dedykowanych najmłodszym jest ograniczony? Niesłusznie! Meble i dodatki dopasowane do potrzeb i możliwości małego człowieka mogą być stylowe, a pokój Montessori – dopracowany w najmniejszym nawet szczególe! Poznaj solidne rozwiązania, w które warto inwestować!

czytaj całość »
Jak zaaranżować przestrzeń, by realizować metodę Montessori w domu? Poznaj praktyczne porady
Jak zaaranżować przestrzeń, by metoda Montessori w domu była w pełni realizowana? Poznaj praktyczne porady

Obserwując dziecko na co dzień, trudno nie dostrzec zachodzących zmian rozwojowych – w końcu maluch każdego dnia odkrywa kolejny kawałek świata i uczy się nowych rzeczy. Czy wiesz, że podążając za możliwościami dziecka, możesz już teraz wpływać na odnoszone w przyszłości sukcesy? Czytaj dalej i sprawdź, jak może funkcjonować metoda Montessori w domu – to właśnie dzięki realizowaniu jej założeń obudzisz w swojej pociesze chęć zdobywania nowych umiejętności. Zaczerpniętych wprost ze świata dorosłych!

czytaj całość »
Co to jest metoda Montessori i na czym polega? Najważniejsze informacje
Co to jest metoda Montessori i na czym polega? Najważniejsze informacje

Wychowywanie dziecka, mimo iż przepełnione miłością i radością, stawia przed rodzicami wiele wyzwań. Aby maluszkowi niczego nie brakowało, opiekunowie starają się na każdym kroku zaspokajać jego potrzeby. Bardzo ważną kwestią jest sposób kształcenia dziecka, a wśród wielu poglądów na ten temat, prym wiedzie metoda Montessori. Na czym polega i w czym tkwi jej fenomen? 

czytaj całość »
Meble do pokoju dziewczynek zgodne z metodą Montessori
Meble do pokoju dziewczynek zgodne z metodą Montessori

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecka wpływa na jego rozwój i poczucie bezpieczeństwa. Powinni o tym wiedzieć wszyscy rodzice, nie tylko ci zafascynowani metodą Montessori. Ład i porządek w przestrzeni dziecka są mu potrzebne, aby móc harmonijnie się rozwijać zwłaszcza w okresie tak zwanej fazy wrażliwej. O ile nam dorosłym porządek sprawia przyjemność, tak dla małych dzieci jest on praktycznie niezbędny, pozwalając im w spokoju poznawać świat. Zapanowanie nad otoczeniem naszych pociech jest możliwe dzięki umiejętnie dobranym elementom. Sprawdź, jakie meble do pokoju dziewczynek wpisują się we współczesny nurt dekoratorski, a jednocześnie pomagają w rozwoju maluchów.

czytaj całość »

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl